PřF Aktuálně 1. 3. 2023

Fyzik Jan Kříž se již podruhé ujímá vedení PřF UHK

Ve středu 1. března byl rektorem UHK Kamilem Kučou jmenován doc. RNDr. Jan Kříž, Ph.D. staronovým děkanem Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové na období 2023-2027. Jmenování se účastnil i předseda AS PřF RNDr. Filip Studnička, Ph.D.

Děkan Kříž započíná již své druhé funkční období a má tedy dostatek zkušeností a znalostí, aby úspěšně řídil fakultu a posunul ji dále.

Během jeho minulého volebního období dosáhl mnoha úspěchů, včetně pozvání studujících do rady studijních programů, podpory vzniku zájmových spolků, podpory zapojení studujících do výzkumu, změny studijních programů směrem k víceoborovosti a akreditace double-degree programů. Dále získal mnoho akreditací nejen na studijní programy, ale také na habilitační řízení a řízení ke jmenování profesorem a zvýšil vědecký výkon fakulty.

„Na staronovou spolupráci s Janem Křížem se upřímně těším, to, že byl jediným kandidátem na funkci děkana fakulty, bezpochyby koresponduje s tím, že s jeho prací jsou kolegové a kolegyně na fakultě spokojeni a má jejich podporu, stejně jako moji. Líbí se mi mezinárodní rozměr směřování fakulty pod jeho vedením, ale i otevírání nejmladší univerzitní součásti veřejnosti a novým vědecko-výzkumným projektům,“ říká u příležitosti jmenování děkana rektor UHK Kamil Kuča.

V následujícím funkčním období plánuje děkan Kříž více zapojit absolventy a absolventky fakulty do rozhodovacích procesů, posílit spolupráci s průmyslovými partnery a rozšířit mezinárodní spolupráci fakulty. Dále se bude soustředit na vytvoření mezioborového doktorského studia na pomezí informatiky, fyziky a matematiky, spojování předmětů do větších studijních skupin a řešení studijní neúspěšnosti. Děkan Jan Kříž také plánuje podporovat postdoktorské pobyty na fakultě a výjezdy pracovníků a pracovnic na krátkodobé pobyty, což může být pozitivní pro rozvoj mezinárodní spolupráce.

Do následujícího funkčního období přejeme děkanovi mnoho úspěchů!