PřF Aktuálně 22. 11. 2022

Čertovské experimenty (pro veřejnost)

Datum konání: 8. 12. 2022 16:30–19:00, Místo: Budova S - Hradecká 1285

Bojíte se chemie, fyziky nebo biologie? Nahání vám hrůzu matematika? U nás vám ukážeme, že přírodověda není žádné peklo, ani když ji učí čerti!

Přijďte si do našich laboratoří vyzkoušet chemické nebo fyzikální experimenty, přelstít Pána pekla logickým myšlením nebo si prohlédnout zblízka pekelně velký hmyz.

Kdy:  ČTVRTEK 8. 12. | 16.30–19.00

Kde: PŘÍRODOVĚDECKÁ FAKULTA UHK, KAMPUS NA SOUTOKU, HRADECKÁ 1285  MAPA

VSTUP ZDARMA!

Vhodné pro děti od 3. třídy ZŠ.

Program není třeba rezervovat, ale kapacita tříd je omezena. Prosíme, dbejte bezpečnostních pokynů organizátorů.

Program

Živé i neživé ukázky velkých zástupců hmyzí říše. Povídání o jejich způsobu života a možnostech chovu (vhodné pro všechny žákovské kategorie).

Pohádka o tom, jak zahradník do pekla přišel a pomocí rostlin z něho i utekl.

Na jednotlivých stanovištích si můžete sami vyzkoušet zajímavé pokusy a čeká vás i pekelné překvapení :-)

Upsat se peklu může být zábava! V prosinci se k nám vrací pekelná chemie s našimi čerticemi. Opět na vás čeká chemická dílna plná barevných kouzel. Uvidíte, že čerty oheň nespálí, i peklo může zamrznout a oheň není vždy jen oranžový.

Těšte se! S čerty budou žerty. Přijďte se podívat, čím se baví chemici v pekle.

I čert musí umět používat jedničky a nuly, aby se domluvil s počítačem. Zábavný program zaměřený na unplugged aktivity v informatice s využitím binárních počtů.

Zvládneš vyluštit veškeré úlohy, které pro vás připravil Lucifer? Stihneš opustit peklo, než ti dojde čas a přelstíš tím všechny čerty? Přijď si provětrat mozkové závity a vyřešit úlohy na logické i matematické myšlení, které jsou vhodné pro malé i velké.

Těšíme se na Vás!

Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Hradec Králové, včetně jeho případného zveřejnění. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Hradec Králové bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit své přání nebýt na záznamu zachycen. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.uhk.cz/gdpr.