PřF Aktuálně 23. 11. 2023

Čertovské experimenty 2023 –⁠ informace pro školní exkurze

Datum konání: 7. 12. 2023 08:00–8. 12. 2023 14:00

Zveme vás na Čertovské experimenty! Akademici a studenti našich kateder si pro vás připravili přírodovědné pokusy, po kterých už matematika, fyzika, chemie, biologie ani informatika nikdy nebudou obávanými pekelnými předměty.

Program:

Program Čertovských experimentů s rezervacemi

• Datum konání: 7. a 8. 12. 2023
  • Počet míst na jednotlivých programech je omezen (kapacita je uvedena u jednotlivých vstupů), proto je nutná rezervace – bez ní není možné se programu zúčastnit.
  • Každý programový blok je na 30 min. a přizpůsobí se věku žáků.
  • Vstup zdarma.

Rezervace programu:

• Od 27. listopadu 2023 do vyčerpání kapacity.
  • E-mailem na lenka.mannova@uhk.cz nebo od 9.30 do 14.30 na čísle +420 737 227 154

Bez rezervace není možné se programu zúčastnit.

Co vás čeká?

Hrátky s čerty aneb zábavné fyzikální experimenty pro každého
Na jednotlivých stanovištích si můžete sami vyzkoušet zajímavé pokusy a čeká vás i pekelné překvapení :-)

Čertovské pátrání po bezobratlých
Ponoř se do tajemného světa bezobratlých pod Mikulášovým vedením. Jaký život vedou tyto drobné bytosti? Výzva pro malé i velké přírodovědce!

Čertovo kamení
Objev, jak se minerály rozjasní pod UV světlem a odhal jejich skrytou krásu. Je to cesta plná objevů a zázraků, kde každý kámen vypráví jedinečný příběh.

Bitové peklo
I čert musí umět používat jedničky a nuly, aby se domluvil s počítačem. Zábavný program zaměřený na unplugged aktivity v informatice s využitím binárních počtů.

Kyber_peklo.ai
Zábavný program s počítači, na kterém zjistíte, co způsobí umělá inteligence v rukou čerta. Bude to kyber peklo?

Jak to s peklem je..., Záchrana začarovaného Mikuláše, Luciferova večeře, S čertíky jsou žertíky
Upsat se peklu může být zábava! V prosinci se k nám vrací pekelná chemie s našimi čerticemi. Opět na vás čeká chemická dílna plná barevných kouzel. Uvidíte, že čerty oheň nespálí, i peklo může zamrznout a oheň není vždy jen oranžový. série zajímavých chemických pokusů s příběhem

Pekelné hry s matematikou
Zvládneš vyluštit veškeré úlohy, které pro vás připravil Lucifer? Stihneš opustit peklo, než ti dojde čas a přelstíš tím všechny čerty? Přijď si provětrat mozkové závity a vyřešit úlohy na logické i matematické myšlení, které jsou vhodné pro malé i velké.

Kudy k nám?

Pokud jedete městskou hromadnou dopravou:
Budova Přírodovědecké fakulty UHK (budova S) se nachází v univerzitním kampusu Na Soutoku v centru Hradce Králové, nejblíže soutoku Labe a Orlice.
Nejbližší zastávky městské hromadné dopravy jsou Zimní stadion, Heyrovského a Fakultní nemocnice.

Je také možno využít parkoviště v areálu kampusu.

V případě zrušení rezervace nebo jakékoli nenadálé situace volejte Lenku Mannovou (+420 737 227 154; lenka.mannova@uhk.cz).

Těšíme se na Vás!

Dovolujeme si vás upozornit na skutečnost, že z akce bude pořizován audio-vizuální záznam pro reportážní účely Univerzity Hradec Králové, včetně jeho případného zveřejnění. Osoba pořizující záznam za Univerzitu Hradec Králové bude označena a můžete od ní získat bližší informace nebo jí sdělit své přání nebýt na záznamu zachycen. Bližší informace ke zpracování osobních údajů naleznete na stránce www.uhk.cz/gdpr.