Hour of Code a Scratch, aneb možnosti pro výuku programování na ZŠ a SŠ

Datum: 2. 4. 2020

Na co se můžete těšit: Výuka programování se v současnosti pomalu ale jistě přesouvá i v České republice z vysokých škol na školy střední a základní. Se žáky základních škol v běžné výuce kód psát většinou nelze, lze však využít grafických blokových programovacích prostředí založených na Google Blockly. V rámci Digicentra se seznámíme hned se dvěma takovými projekty, jmenovitě s projekty Hour of Code a Scratch. Přestože Hour of Code vznikl již v roce 2013, jeho tvůrci z organizace Code.org jeho obsah neustále rozšiřují a vylepšují. Každým rokem přibývají nové hodinové lekce, ale i celé kurzy s e-learningovou podporou a nástroji pro učitele. Světoznámý Scratch vznikl dokonce již v roce 2007 a nyní je již ve své třetí verzi, ve které si ukážeme vybrané úlohy a principy práce. Oba tyto projekty jsou dostupné zcela zdarma, v české lokalizaci, a přestože jsou navzájem nezávislé, perfektně na sebe navazují. Přijďte se s námi seznámit s moderními metodami výuky programování v rámci Digicentra ve čtvrtek 2. 4. od 16:30 na učebně S10.

Setkání povede: Mgr. Tomáš Hornik

Kdy: čtvrtek 2. 4. 2020 od 16:30 hodin - ZRUŠENO!

Další informace na webu zde.