PřF Studenti, Věda a výzkum, Přijímací zkoušky 19. 11. 2019

Pro nový doktorský program ICT ve vzdělávání získala PřF UHK akreditaci rovnou na 10 let. Studenti se mohou hlásit již letos

Autor: Kristýna Vávrová

Přírodovědecké fakultě UHK se podařilo získat novou akreditaci doktorského studijního programu Informační a komunikační technologie ve vzdělávání. Program původně poskytovaný v rámci konsorcia pedagogických fakult čtyř různých českých univerzit prošel revizí a akreditaci nyní získal rovnou na 10 let.

Program logicky navazuje na předchozí konsorciální, ale přináší oproti původnímu několik novinek – předně rozšíření nabídky přírodovědných předmětů a zapracování povinné zahraniční stáže, která je dnes už standardem v doktorském stupni studia: „Struktura předmětů je nastavena tak, aby pokryla co nejširší oblast aplikace prostředků informačních a komunikačních technologií ve výuce na všech stupních a typech škol a konkrétních témat souvisejících s pedagogicko-psychologickými a didaktickými problémy,“ přibližuje studijní program dr. Michal Musílek, proděkan pro vzdělávání a vnitřní vztahy.

„Cílem studia je příprava odborníků v oblasti informační a komunikační technologie ve vzdělávání k samostatné tvůrčí práci ve vědě, výzkumu a vývoji s dobrými předpoklady uvedenou oblast dále rozvíjet,“ doplňuje profesorka Eva Milková, garantka programu, a dodává, že s nárůstem uživatelů informačních a komunikačních technologií a sociálních sítí roste i potřeba odborníků na tuto oblast.

Absolventi se tak uplatní nejen jako pedagogové a akademičtí pracovníci na vysokých školách, ale i jako tvůrci vzdělávacích materiálů a výukových programů, např. v oblasti celoživotního vzdělávání, či jako pracovníci státní správy školství, metodických pracovišť a ústavů.

Nové doktorské studium má standardní dobu studia 4 roky a je možné ho studovat v prezenční i kombinované formě. Do prvního ročníku je plánováno přijmout cca 5 uchazečů.