PřF4. 12. 2017

Projekty kateder chemie, biologie a matematiky podpořeny GAČR

Přírodovědecká fakulta UHK získala od Grantové agentury České republiky podporu na 5 vědeckých projektů, které se začnou řešit od ledna 2018.

Na katedře matematiky byl podpořen projekt „Singulární prostory ze speciální holonomie a foliací“, na katedře biologie projekt „Trade-off mezi radiálním růstem kmene a výnosem ovoce ve vztahu k vlastnostem xylému u roubovaných jabloní a hrušní“ a katedra chemie bude nově spoluřešitelem tří projektů: „Reaktivátory butyrylcholinesterasy pro přípravu pseudo-katalytických scavengerů využitelných při intoxikacích organofosforovými sloučeninami“, „Výzkum oxim-CB(7) komplexů při prostupu kvarterních reaktivátorů acetylcholinesterasy do centrálního nervového systému“ a „Reaktivátory butyrylcholinesterasy pro přípravu pseudo-katalytických scavengerů využitelných při intoxikacích organofosforovými sloučeninami“.

Všem kolegům gratulujeme!