PřF Aktuálně 10. 12. 2019

Ve třídách a laboratořích nastalo peklo, odkud se ale nikomu nechtělo

Autor: Kristýna Vávrová

Čertovské experimenty znovu přilákaly stovky rodičů s dětmi i školní výpravy z celého Královéhradeckého kraje. V čerty a čertice se proměnily desítky studentů, studentek a vyučujících z PřF UHK a ve třídách a laboratořích nastalo peklo, odkud se ale nikomu nechtělo.

Děti si vyzkoušely řadu experimentů z chemie i fyziky, setkaly se s každoročně oblíbenými zapeklitými úkoly řešenými s pomocí mikroskopů, s pokusy s termokamerou nebo ukázkami "pekelně velkého hmyzu", ale i několika novinkami, jako je třeba programování robotů z Lega nebo matematickou únikovou místností, kde pracovaly s počítačovými výukovými programy.
Dopoledne bylo vyhrazeno školním exkurzím, a experimentovat tak přišlo několik škol z Hradce Králové i okolí, např. ZŠ Nová Paka, ZŠ Rokytnice v Orlických horách, ZŠ Javornice nebo ZŠ Plotiště, ZŠ Mandysova a Biskupské gymnázium Bohuslava Balbína z Hradce Králové.