PdF Konference a přednášky, Zaměstnanci, Studenti 20. 10. 2023

Příprava konference germanistů na půdě PdF UHK

Datum konání: 22. 5. 2024 16:00–24. 5. 2024 14:00, Místo: Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové

Katedra německého jazyka a literatury (KNJL) PdF UHK a Svaz germanistů ČR připravují konferenci na téma "Deutsch im interdisziplinären Gefüge" v termínu 22. až 24. 5. 2024.

Tématem konference je "Němčina v interdisciplinárním pojetí". Cílem konference je podpořit výměnu zkušeností a znalostí mezi germanisty. Budou ukázány způsoby, jak mohou různé vědecké obory na sebe vzájemně působit a společně přispívat k lepšímu porozumění. Konference se bude zabývat aktuálním vývojem a výzkumnými poznatky v oblasti germanistiky, lingvistiky, literární vědy a didaktiky němčiny jako cizího jazyka (DaF). Účastníci jsou zváni, aby prezentovali své výzkumné poznatky a osobní zkušenosti a diskutovali o nich v interdisciplinárním kontextu. V tomto smyslu doufáme v zajímavé a podnětné diskuse v následujících plánovaných částech.

• Interdisciplinarita v lingvistice
  • Interdisciplinarita v literární vědě
  • Interdisciplinarita v didaktice

Přihlašování je možné do 31. 10. 2023.

Konferenční poplatek:

1000 Kč pro členy Svazu germanistů ČR (1300 Kč nebo 60 € pro ostatní účastníky)

Podrobné informace a aktuální program naleznete v přiloženém Call for Papers a na stránkách KNJL: web konference.

Typ Název Datum Velikost

call-for-papers