Umělá inteligence ve službách vysokoškolského vzdělávání (23.11. 15:00)

• FakultaFilozofická fakulta
  • Zahájení27. 9. 2023 21:39

Umělá inteligence ve službách vysokoškolského vzdělávání

Anotace:

Ponořme se do fascinujícího světa umělé inteligence (AI) a jejího neomezeného potenciálu v oblasti vzdělávání, pedagogické činnosti a možná i výzkumu.

Na začátku našeho setkání se budeme věnovat teoretickému úvodu do problematiky umělé inteligence a současných nástrojů, abychom si přiblížili, jak AI funguje a jaké možnosti nabízí.

Následně se ponoříme do zkoumání konkrétních aplikací AI, které mohou nejen obohatit, ale i zefektivnit přípravu a pedagogickou činnost. Každý si bude moci samostatně vyzkoušet různé nástroje, včetně ChatGPT, který je aktuálně jedním z nejpoužívanějších nástrojů tohoto typu.

Pojďme společně prozkoumat, jak efektivně integrovat tyto technologie do naší akademické práce a diskutujme o tom, jak umělá inteligence může transformovat budoucnost výuky a vzdělávání.

Délka: 90 minut, součástí možné konzultace a diskuse.

Lektor: Mgr. Klára Rybenská, Ph.D.

* Povinná pole