FF Věda a výzkum, Aktuálně, Zaměstnanci 6. 2. 2024

Právě vyšlo nové dílo dr. Dekarliho s názvem Wyclif, Páleč a nominalisté na pražské univerzitě v pozdním středověku

Právě vyšlo nové dílo dr. Dekarliho s názvem Wyclif, Páleč a nominalisté na pražské univerzitě v pozdním středověku, které přináší revoluční pohled na vliv Johna Wyclifa a jeho stoupenců v kontextu pražské univerzity 14. století. Objasňující studie odhaluje, že již před nástupem realistů se Wyclifovými texty intenzivně zabývali nominalisté, včetně Helmolda ze Salzwedelu. Tato publikace je nezbytnou četbou pro všechny, kteří se zajímají o středověkou filozofii, teologii a historii pražského učení. Kniha je nyní dostupná ke koupi. Pro další informace o knize a možnost jejího zakoupení navštivte tuto stránku.

Nabídka sekce: Katedra pomocných věd historických a archivnictví