Historie (Ph.D.)

Název studijního programu: Historie

Standardní doba doktorského studia (DS): 4 roky

Forma studia: prezenční a kombinovaná

Prezenční forma je dotovaná stipendiem, jehož výše se řídí zákonnými tarify a vnitřními předpisy Univerzity Hradec Králové.

Získaný titul: doktor, uváděný za jménem ve zkratce Ph.D.

Přijímací zkouška:

dle výnosu 03/2024 Podmínky přijímacího řízení do doktorského studia pro akademický rok 2024/2025

Struktura studia:

Školitel: po celou dobu studia doktorand pracuje pod vedením školitele. O jeho osobě rozhoduje na návrh oborové rady DS děkan FF UHK.

Individuální studijní plán: studium se řídí individuálním studijním plánem, který si doktorand sestaví na počátku studia. ISP obsahuje:

1. Povinné předměty: rozvíjejí orientaci v oboru, zaměřují se na historiografii, metodologii a teorii historické vědy, postihují soudobé badatelské trendy. Jejich absolvováním doktorand ukotvuje svoje téma v oboru i jeho teoretické rovině. Směřují doktoranda ke zpracování teoretické kapitoly disertační práce.
  2. Povinně volitelné předměty: postihují oblast prezentace výsledků výzkumu, internacionalizace a výukových aktivit. Doktorand má možnost zvolit si předměty z nabídky jednotlivých povinně volitelných bloků tak, aby splnil požadovaný počet kreditů.

Studium je ukončeno státní doktorskou zkouškou a obhajobou disertační práce.

Kontaktní osoba pro studium:

Doc. PhDr. Veronika Středová, Ph.D. (tajemnice oborové rady)
veronika.stredova@uhk.cz

Kontaktní osoba pro přijímací řízení:

studijni.ff@uhk.cz