Informace k možnosti "náslechů" u státních závěrečných zkoušek

Datum: 18. 10. 2023

V rámci přípravy na státní závěrečnou bakalářskou nebo magisterskou zkoušku je možné absolvovat tzv. náslech, kdy posluchač navštíví konkrétní státní zkoušku ještě v době studia, aby si udělal představu o jejím průběhu, způsobu zkoušení a požadovaných znalostech. Náslechy je možné realizovat opakovaně ve více termínech.

• Absolvování náslechu jako akademici velmi vítáme, neboť nic nenahradí vlastní zkušenost.
  • Doporučujeme poslechnout si alespoň dvě státní zkoušky, aby měl student možnost určitého srovnání.
  • V rámci náslechu je nanejvýš vhodné:
    • dodržet přiměřený dress code, tzn. formální oděv adekvátní pro danou příležitost.
    • do učebny vstupovat a z ní vycházet, pokud se mění studenti přihlášení k SZZK.
    • v případě většího zájmu se před učebnou mezi sebou domluvit a rozdělit se do menších skupin max. 6–8 studentů. Ve výjimečných případech, např. když v termínu skládají státní zkoušku pouze dva nebo tři studenti, je možné vytvořit početnější skupinu.
    • při státní zkoušce se chovat maximálně ohleduplně (zdržet se jakýchkoli komentářů, případně komunikace s ostatními studenty, respektovat případné pokyny předsedy a členů zkušební komise).
  • Po státní zkoušce je možné její průběh a obsah konzultovat s předsedou, popř. členy komise. Rádi Vám zodpovíme jakékoli dotazy a vysvětlíme případné nejasnosti.

Termíny a kontaktní osoby naleznete níže v PDF, případně na nástěnce Historického ústavu.

Typ Název Datum Velikost

_SZZ náslechy - List 1