FF Studenti, Aktuálně, Zahraničí, Absolventi 18. 10. 2023

Zpráva z mezinarodního workshopu v Barceloně

První říjnový týden vyrazili čtyři doktorandi z KPVHA a HiÚ se svou školitelkou doc. Janou Vojtíškovou do Barcelony na třídenní interdisciplinární workshop, kde španělským a slovenským kolegům přiblížili historický vývoj vybraných východočeských královských věnných měst a metodický koncept uplatňovaný při výzkumu královských měst v Čechách. Součástí programu byl i terénní výzkum, při němž se seznámili s urbanistickým vývojem Barcelony od doby římského osídlení po současnost a pohledem architektů-urbanistů s podobou a transformací historického centra jednoho z nejvýznamnějších měst Středomoří. V druhém říjnovém týdnu zavítali španělští kolegové do východních Čech, kde měli možnost navštívit v doprovodu doktorandů a jejich školitelky vybraná královská věnná města a pochopit specifika českého urbánního vývoje. Obě akce byly pro doktorandy skvělou příležitostí k vyzkoušení si prezentace odborných poznatků na mezinárodní úrovni. A co je dobrá zpráva, rýsuje se možnost mezinárodní projektové spolupráce!