FF Přijímací zkoušky, Studenti, Aktuálně 15. 1. 2024

Přihlašujte se na Přípravný kurz pro zájemce o studium historie

Chcete u nás studovat historii? Tak nepodceňte přípravu a přihlašte se na přípravný kurz. Kurz je určen zejména pro budoucí studenty studijních programu: Prezentace historického a kulturního dědictví, Historie se zaměřením na vzdělávání.

Obsahem kurzu je příprava uchazečů o studium historie, ocení jej však také všichni maturující z dějepisu. V 16 hodinách v něm zprostředkují historici FF UHK stručný přehled dějin středověku až po současnost. Kurzy zahrnou obecné dějiny, české dějiny, dějiny kultury, pomocné vědy historické i základní studijní literaturu k oboru. Účastníci se seznámí s podobou studia na vysoké škole a dostanou užitečné tipy k tomu, jak se efektivně připravit na zkoušky, jak studovat dějiny a na závěr kurzu si vyzkouší test nanečisto. Kurz tak poskytne výbornou přípravu, kterou úspěšní uchazeči ocení ještě i v počátcích studia na vysoké škole.