FF Studenti, Aktuálně, Zaměstnanci, Konference a přednášky, Absolventi 2. 10. 2023

Poslední rok Jana Žižky

"Nejen síla programu, ale (ba možná hlavně) i vojevůdcova síla způsobila, že se k Žižkovu svazu přidávali šlechtici, městské obce i lidé prostého původu. Hejtmanův úspěch a zemětřesení, které vyvolal, nedaly spát jeho nepřátelům a rivalům. Porazit, či přinejmenším neprodleně zastavit Žižku se stalo heslem dne."

Revoluce stála na rozcestí, Žižka ale proti všem předpokladům dokázal rozbít domácí nepřátelskou koalici a na dalších deset let předurčit vývoj husitství a v mnohém i osudy celé střední Evropy. Jak se mu to podařilo? Přijďte si poslechnout odpověď na tuto a mnoho dalších poutavých otázek.
Přednáška se bude konat 11. října 2013 od 14:00 v aule Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové.