FF Aktuálně 21. 11. 2019

V aule se debatovalo o proměnách zpravodajství v posledních třiceti letech

Autor: Tomáš Vodička

V úterý 19. listopadu se v aule Objektu společné výuky debatovalo o proměnách zpravodajství v posledních třiceti letech. Panelová diskuse pořádaná Filozofickou fakultou UHK a Českou televizí, byla součástí přednáškového cyklu ČT 1989-2019: 30 let svobody médií.

Debaty na téma proměny zpravodajství, se zúčastnili moderátor ČT24 Václav Moravec, dramaturgyně zpravodajství České televize Hana Andělová, archeolog a účastník listopadových událostí Radomír Tichý a tehdejší manažer Občanského fóra Jiří Sova. Moderovala prorektorka UHK Pavlína Springerová.

Téměř devadesát minut se hovořilo o změnách ve zpravodajství, veřejnoprávních médiích, chápání svobody slova, chování na internetu a novém fenoménu sociálních sítí. Vše s akcentem k 30. výročí pádu totalitního režimu a důležitost principu svobody slova, ale i nezávislosti veřejnoprávních médií.