FF Studenti, Aktuálně, Zahraničí 19. 4. 2022

Unikátní kurz pro studenty historie

V zimním semestru akademického roku 2022/2023 bude otevřen unikátní kurz Historického ústavu v kooperaci s naší partnerskou univerzitou Missouri Southern State University (USA). Výuku předmětu v mezinárodní třídě propojené za využití online platforem (Zoom, Padlet...) povede doc. Zdeněk Beran (UHK) a Dr. Rebecca Shriver (MSSU).

Součástí kurzu budou společné exkurze, diskuse s americkými studenty, práce na společných projektech, společenské akce a pro vybrané studenty také možnost výjezdu v týdnu od 10. do 16. října 2022 na MSSU (Joplin, Missouri, USA). Účastníci výjezdu získají finanční podporu prostřednictvím speciálního stipendia 25 000 CZK. Ubytování pro studenty během výjezdu je zajištěno na kolejích MSSU a to zdarma. Pohovory se zájemci o výjezd se uskuteční v průběhu května/června 2022.

Zájemci o kurz se mohou do 10. května hlásit na e-mail: zdenek.beran@uhk.cz.

Studenti, kteří mají kromě účasti v kurzu zájem také o výjezd na MSSU musí zároveň vyplnit online přihlášku: přihláška na výjezd na MSSU

Souhrnné informace:

Zkratka kurzu: HIU/HEART
Kdy: středy 16:00 - 17:50
Počet kreditů: 6  ECTS
Typ kurzu: povinně volitelný

Anotace kurzu:

This course offers students the opportunity to learn more about Central Europe alongside faculty and students in the USA (Missouri Southern State University, Joplin). Co-taught by faculty at Missouri Southern and the University of Hradec Kralove and co-organized by Doc. Beran and Dr. Shriver, students from both universities will have the opportunity to learn and work together as we read about the history of Bohemia and surrounding regions from different innovative perspectives.

Kurz je určený pro studenty následujících oborů:

FF B7105 - Historické vědy Bakalářský Prezenční
FF N0222A120001 - Historie Navazující magisterský Prezenční
FF B0114A120001 - Historie se zaměřením na vzdělávání Bakalářský Prezenční
FF B0222A120030 - Prezentace historického a kulturního dědictví Bakalářský Prezenční