FF Aktuálně 8. 8. 2022

Rekonstrukce budovy B je u konce, Filozofická fakulta se vrátila na náměstí Svobody

V pondělí 14. září 2020 podepsali zástupci Univerzity Hradec Králové (UHK) a stavební společnosti Metrostav smlouvu, na základě které došlo ke kompletní rekonstrukci interiéru Filozofické fakulty UHK (FF) na nám. Svobody v Hradci Králové. V červenci 2022 se pak FF vrátila do zrekonstruované budovy.

„Naše budova na náměstí Svobody již delší dobu neodpovídala rostoucím požadavkům na studijní infrastrukturu, a proto jsme velice rádi, že se nám podařilo získat dotaci od MŠMT a dnes i podepsat smlouvy s realizátorem stavby. Doufáme, že za dva roky se celá FF nastěhuje zpět a budeme si moci užívat historicky citlivě zrekonstruované prostory a současně moderně vybavené učebny a kanceláře, včetně nově postaveného křídla,“ uvedl před dvěma lety děkan Filozofické fakulty UHK Jan Prouza s tím, že po dobu realizace rekonstrukce byl veškerý život FF UHK přesunut na budovu E v ulici Víta Nejedlého v Hradci Králové.

Video z rekonstrukce je možné zhlédnout na Facebooku FF UHK