FF Aktuálně 16. 6. 2021

Příprava prvního double degree na UHK má zelenou

V loňském roce podepsala UHK smlouvu s kolumbijskou Pontificia Universidad Javeriana Cali o vytvoření společného studijního bakalářského programu Politologie. Nedávno dostal tento program zelenou také ze strany Národního akreditačního úřadu. Nic tak nebrání začít s administrativními úkony, které v konečném důsledku umožní tento program otevřít pro studenty.

V momentě, kdy bude sestaven kompletní postup přijímání studentů, který odsouhlasí obě zainteresované strany, můžeme zapsat první studenty do studia. V ideálním případě tak nové tváře přivítáme již na začátku akademického roku 2022/2023. Ve stejném roce bychom se mohli také dočkat otevření dalšího double degree, a to magisterského programu Historie, jehož přípravy na podepsání smlouvy jsou v plném proudu v kooperaci se slovenskou Univerzitou Konštantína Filozofa v Nitře.

Byť se Filozofická fakulta UHK v rámci projektu internacionalizace zavázala uzavřít alespoň tři double degree programy, aktivně se snaží oslovit větší počet partnerů, se kterými by ráda na tomto poli spolupracovala. Prostřednictvím těchto programů se totiž prohloubí tolik kýžená internacionalizace naší instituce.

Příprava double degree programů je součástí realizace projektu OP VVV Internacionalizace vzdělávání na UHK reg. Číslo CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013280.