FF Aktuálně 12. 3. 2024

Oslavy 15 let Katedry sociologie a 10 let studentského spolku SHLUK

Dne 27. února 2024 se na FF UHK konaly oslavy 15 let působení Katedry sociologie na naší fakultě a 10 let od vzniku studentského sociologického spolku SH1UK.

Akce se zúčastnili nejen studující a akademičtí či neakademičtí pracovníci a pracovnice univerzity, ale také absolventi a absolventky. Neformální část programu zahrnoval setkání a diskuzi nad občerstvením a také prohlídku nové budovy FF UHK s výkladem pana prorektora dr. Strobacha. Hlavní část oslav uvedly proslovy, ve kterých pan děkan dr. Prouza, předsedkyně České sociologické společnosti doc. Kubátová a vedoucí katedry dr. Joukl podtrhli význam sociologie v porozumění současné společnosti. Program se dále věnoval katedrálním sociologickým výzkumům v regionu, a to formou kvízu, ve kterém se na prvních třech místech umístili dva absolventi a také pan děkan. Na závěr studentský klub SH1UK připravil týmovou soutěž, v níž zaznívaly jak expertní tak i zábavné sociologické otázky. Akci doprovázely také nástěnky dokumentující život na katedře a promítané fotografie z akcí katedry i spolku. Oslavy završilo posezení v restauraci Kobyla, kde pokračovaly sociologické diskuze. Celá Katedra sociologie moc děkuje všem za účast i za zaslaná přání do dalších let.