FF Aktuálně 8. 10. 2021

Filozofická fakulta UHK a Novinářský inkubátor uzavřely memorandum o spolupráci

Vycházejíce ze společného zájmu o rozšíření a zkvalitnění praktických dovedností studentů v oblasti mediálního vzdělávání uzavřely Filozofická fakulta UHK a Novinářský inkubátor memorandum o spolupráci.

Memorandum má za cíl podpořit vzdělávání v mediální a digitální oblasti pomocí praktické výuky a dílenských projektů např. v rámci kurzu Dílna praktické žurnalistiky na Katedře politologie. "Fakulta a inkubátor budou spolupracovat především na podpoře vzdělávání studentů na poli nezávislé žurnalistiky a posílení důvěry v kvalitní a zodpovědnou práci s informacemi a zvýšení odolnosti studentů vůči manipulacím a dezinformacím," říká Jan Prouza, děkan Filozofické fakulty UHK.

Spolupráce by měla vést také k posílení povědomí studentů o nedávné historii, demokracii, klimatické krizi a právním státu. "Upřímně si vážím spolupráce s Filozofickou fakultou UHK, která podpisem memoranda s Novinářským inkubátorem vstupuje do nové doby. Praktická výuka budoucích novinářů, tiskových mluvčí či moderátorů je odteď provázaná silnějším partnerstvím, které přinese užitek všem zúčastněním," uvedl zakladatel Novinářského inkubátoru Tomáš Bouška.

Novinářský inkubátor je nezávislá platforma pro kultivaci a zviditelnění mediální tvorby začínajících novinářů. Redakce inkubátoru poskytuje kariérní zkušenost zájemcům o práci v reálném médiu s podporou profesionálů.