PdF Věda a výzkum, Zaměstnanci, Studenti 22. 3. 2023

CzechELib a nové EIZ pro UHK

Díky členství UHK v konsorciu Czech ELib jsou z univerzitních IP adres dostupné nové elektronické informační zdroje a další výhody!

UHK je členem konsorcia CzechELib. Na jeho webu je možné dohledat dostupné zdroje podle seznamu členských institucí. Např. v rámci smlouvy Elsevier ScienceDirect Freedom Collection získalo konsorcium zdarma na rok 2023 doplňkový přístup k Elsevier eBooks Collections. Jedná se pouze o přístup bez archivních práv a bez jakýchkoliv dalších závazků. Přístup je zajištěn na www.sciencedirect.com přes IP adresy UHK. Seznam dostupných titulů a další EIZ naleznete v přílohách.

Vybraná vydavatelství časopisů pak umožňují bezplatné neomezené publikování v režimu Open Access (OA) pro korespondující autory z institucí, které jsou členy konsorcia CzechELib. Jiné nabízejí bezplatné ale početně omezené publikování v režimu OA anebo slevu na APC.

Pro více informací lze kontaktovat přímo Univerzitní knihovnu

Typ Název Datum Velikost

Seznam dostupných elektronických informačních zdrojů na UHK

22. 3. 2023 174,14 kB