02.04.2019

  V rámci Pedagogických dnů jsme hostili ruského kolegu doc.Sergeye Zasorina

  Dalším zajímavým hostem Pedagogické fakulty v rámci Pedagogických dnů 2019 byl doc. Sergey Zasorin, ředitel Institutu cizích jazyků, Moskevské státní pedagogické univerzity, naší partnerské instituce.

  Doc. Zasorin pobýval na Pedagogické fakultě v rámci programu Erasmus+ Mezinárodní kreditová mobilita, ve dnech 26.3. až  30.3.2019.

  Během svého pobytu se zúčastnil řady setkání a nabídl odborné veřejnosti i studentům zajímavé přednášky z oblasti lingvistiky ruského a anglického jazyka.

  Ve spolupráci s Katedrou anglického jazyka a literatury a Katedry ruského jazyka a literatury přednesl zajímavá témata v anglickém a ruském jazyce,
  např.: „Slavic Borrowings into English: Historical Contexts and Comparative Analyses
  nebo „Историческая память современных россиян/Historical memory of contemporary Russians“

  Doc. Sergey Zasorin se v rámci svého pobytu rovněž setkal s ruskými studenty MSPU, kteří na PdF studují v rámci programu Erasmus+ Mezinárodní kreditová mobilita, dále se zúčastnil setkání na katedrách, přednášek dalších zahr. kolegů v rámci Pedagogických dnů, jednání se zástupci PdF pro internacionalizaci.

  Na obou stranách panoval přátelský duch a setkání přineslo mnoho nových podnětů k prohloubení vzájemné spolupráce, jak v oblasti výměn studentů a pedagogů, tak projektové kooperace.
   


 • Více z Novinky

Naposledy upraveno: Nosková Petra, 2.4.2019 8:22