PdF Tiskové zprávy, Aktuálně 21. 3. 2024

Pedagogická fakulta slaví 60 let od svého založení

Středeční večer se nesl na Pedagogické fakultě UHK ve slavnostním duchu. Akademici, studenti, zaměstnanci a přátelé fakulty se sešli ve Filharmonii Hradec Králové, aby společně oslavili 60. výročí od jejího založení.

V úvodu ceremoniálu přivítal přítomné moderátor Jiří Václavek z České televize a vyzval děkana fakulty, prof. Františka Vaníčka ke krátkému ohlédnutí za historií, reflexí současnosti a přáním do budoucnosti.

Na podiu se v průběhu celého večera vystřídala spousta vážených hostů, kteří odpovídali na otázky moderátora vázaných ke vztahu k fakultě. Společně pak Pedagogické fakultě popřáli mnoho dalších úspěšných let. Po představení nové publikace, která byla vydaná u příležitosti výročí a po slavnostním přípitku, bylo pro všechny v sále připraveno malé překvapení. Během přestávky se mohli hosté občerstvit dortem, který se podařilo obléci do fakultních barev.

Ve druhé polovině večera následovalo vystoupení studentů Hudební katedry za doprovodu Filharmonie Hradec Králové. Celé setkání završil smíšený pěvecký sbor UHK pod taktovkou sbormistra dr. Jiřího Skopala.

Děkujeme všem, kdo se zúčastnil.