Startujeme Učit (se) spolu

Máme nový projekt zaměřený na rozvoj praktických kompetencí budoucích učitelů.

V úterý 2. října 2018  byl na Pedagogické fakultě UHK oficiálně zahájen projekt s podtitulkem Učit (se) spolu zaměřený na rozvoj praktických kompetencí budoucích učitelů.

Díky finanční podpoře projektu Zkvalitňování vzdělávání budoucích učitelů na na Pedagogické fakultě UHK získá 38 studentů učitelství na dobu jednoho akademického roku příležitost absolvovat pedagogickou praxi v dosud nevídaném rozsahu i obsahu. Pravidelnou výuku studentů na praxi v tandemu s fakultním učitelem umocní reflektivní semináře, mentorská podpora, konzultace s didaktiky a supervize.

Akce, která přivádí ke spolupráci se studenty také 25 fakultních učitelů, 10 akademiků, 13 didaktiků, 13 mentorů, 4 lektory a 4 výzkumníky, si klade za cíl integrovat pedagogickou teorii s praxí a vystavět základy společenství všech odborníků, kteří se na profesní přípravě učitelů budou i v dalších letech podílet ve větším souladu a spolupráci.

Naposledy upraveno: Kubařová Petra, 7.10.2018 22:28