14.07.2017 - 16.08.2017

Letní intenzivní kurz češtiny pro cizince 2017

Ve dnech 14. 7. – 16. 8. 2017 – pořádá Pedagogická fakulta UHK, Centrum jazykové přípravy pro cizince Letní intenzivní kurz češtiny pro cizince 2017 aneb „Cizí jazyk nám nenabízí pouze jiná slova, ale jiný svět.“ (Jan Vrba) .

Kulturně i jazykově zcela odlišný svět otevře Pedagogická fakulta UHK pro 25 čínských studentů a 7 čínských učitelů z partnerské Zheijang University. Na půdě pedagogické fakulty bude 14. července zahájen Letní intenzivní kurz češtiny pro cizince 2017, který bude probíhat po dobu jednoho měsíce. Pro některé studenty zazní čeština poprvé, někteří budou navazovat na studium češtiny z předchozího kurzu (ten byl na čínské univerzitě zajišťován také Pedagogickou fakultou UHK).

Všichni účastníci letní školy Pedagogické fakulty UHK ale poprvé stanou na evropském kontinentě a budou mít jedinečnou možnost být zcela pohlceni nejen českým jazykem, ale například i českou kulturou a historií.

Pro účastníky letní školy jsou připraveny výukové hodiny využívající prvků týmové výuky a dalších moderních výukových forem a metod. Výukové týmy sestávají z vyučujících Centra jazykové přípravy pro cizince a z budoucích potenciálních učitelů - studentů Pedagogické fakulty UHK.

Součástí kurzu jsou i zajímavé interkulturní projekty a tematizované výlety podporující výuku v autentickém českém prostředí. Účastníci navštíví například Prahu, Pardubice, zámek Častolovice, Kuks, ZOO Dvůr Králové, Archeopark Všestary. Zavítají i do horského rezortu Dolní Morava.

Letní intenzivní kurz češtiny pro cizince 2017 Pedagogické fakulty UHK si klade za cíl zejména:

• rozvinout komunikační kompetenci v českém jazyce,
    • zvýšit povědomí o českém jazyce a české kultuře,
    • podpořit profesní i přátelské vztahy,
    • představit čínským studentům Hradec Králové i Univerzitu Hradec Králové jako dobrou volbu v jejich dalším vysokoškolském studiu.

Věřme, že i další cíle prvního intenzivního kurzu češtiny pro cizince budou v duchu jeho motta alespoň z části naplněny.

Naposledy upraveno: Kučera Vlastislav, 11.7.2017 9:44