PdF Aktuálně 12. 5. 2022

Startují Kolegiální sítě v přípravě učitelů

Podpořit profesní rozvoj učitelů se chystá nová iniciativa Kolegiální sítě v přípravě budoucích učitelů.

Projekt Pedagogické fakulty UHK realizovaný ve spolupráci s hnutím Otevřeno a za finanční podpory nadačního fondu Abakus se blíží ke svému startu. Sdružuje budoucí učitele, akademiky a fakultní (provázející) učitele ke společnému objevování přínosů kolegiality v supervizních skupinách. Supervize jsou dnes široce užívaným nástrojem pro budování kolegiality a vzájemné podpory umožňujícím čelit profesním výzvám společně. K jejich předpokládaným pozitivním dopadům patří vedle zvýšení efektivity celých pracovních týmů také posílení sebedůvěry, angažovanosti a profesní identifikace jednotlivců.

Účastníci z řad budoucích učitelů, akademiků a fakultních učitelů si tento nový způsob profesního rozvoje vyzkouší a stanou se tak součástí učícího se společenství s transformativním dopadem na jejich vlastní profesní růst. Informativní setkání pro zájemce  se uskuteční dne 24. května ve 14:30 na učebně A28 budovy OSV na Univerzitě Hradec králové. Pokud nemůžete přijít, ale chcete informace z úvodního setkání, napište nám. Více o projektu najdete na  našem webu.