Zpět na všechny kurzy

Vyrovnávací kurz k navazujícímu magisterskému studiu Etické výchovy

Detaily

Fakulta: Pedagogická fakulta
Start výuky: únor 2024
Přihlášky do: 31. 1. 2024
Počet míst: 20
Cena kurzu: 8 000 Kč
Jazyk: Čeština

Referent: Mgr. Dita Müllerová
E-mail: dita.mullerova@uhk.cz

Již nelze registrovat

Registrace do kurzu skončila 31. 1. 2024

Garantující pracoviště Katedra pedagogiky a psychologie PdF UHK
Odborný garant doc. PhDr. Pavel Vacek, Ph.D., pavel.vacek@uhk.cz
Přijímání přihlášek Centrum celoživotního vzdělávání PdF UHK
Mgr. Dita Müllerová, tel.: 493 331 148
e-mail: pdf.celozivotni@uhk.cz
Podmínky přijetí Ke studiu se mohou přihlásit absolventi a studenti bakalářských programů/oborů, kteří neabsolvovali bakalářské studium Etická výchova se zaměřením na vzdělávání a mají zájem studovat NMgr EtV. Absolvování tohoto kurzu je jednou z podmínek přijetí do navazujícího studia EtV.
Podmínkou je řádně vyplněná přihláška ve stanoveném termínu; doklad o uhrazeném poplatku ve výši 500,- Kč spojený s podáním přihlášky; ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání; příp. též potvrzení o studiu (potvrzení o studiu dokládají pouze studenti bakalářského programu/oboru).
Charakteristika programu Cílem kurzu je seznámit s profilovými předměty bakalářského studia Etická výchova se zaměřením na vzdělávání, na které je obsahově navazováno v magisterském studiu a které rovněž nejsou začleněny do pedagogicko-psychologického základu učitelského studia.
Uplatnění absolventa Absolventi budou mít možnost přihlásit se na navazující magisterské studium Etické výchovy na UHK.
Způsob přijetí ke studiu Výběr uchazečů se uskuteční na základě pořadí došlých přihlášek.
Standardní délka studia 32 vyučovacích hodin, 1 semestr
Harmonogram studia Výuka se uskuteční blokově v jednom – letním - semestru (únor až květen 2024, výukový den - sobota)
Studijní plán Dějiny filozofie a etiky, Etické hodnoty a normy, Úvod do etiky, Soudobé etické teorie 1 a 2, Psychologie morálky, Etická výchova, Prosociální výchova, Didaktická propedeutika etické výchovy
Způsob ukončení studia Základem je osobní účast ve výuce a splnění požadavků stanovených jednotlivými vyučujícími.
Doklad o absolvování studia Osvědčení o absolvování programu v rámci celoživotního vzdělávání

Zpět na všechny kurzy