Zpět na všechny kurzy

Studium pro ředitele škol a školských zařízení

Detaily

Fakulta: Pedagogická fakulta
Start výuky: březen 2024
Přihlášky do: 4. 2. 2024
Počet míst: 30
Cena kurzu: 12 700 Kč
Jazyk: Čeština

Referent: Mgr. Lenka Česáková
E-mail: lenka.cesakova@uhk.cz

Již nelze registrovat

Registrace do kurzu skončila 4. 2. 2024

Popis

Garantující pracoviště Ústav primární, preprimární a speciální pedagogiky PdF UHK
Odborný garant Doc. PhDr. Pavel Zikl, Ph.D., pavel.zikl@uhk.cz
Manager studia Doc. PhDr. Pavel Zikl, Ph.D., pavel.zikl@uhk.cz
Přijímání přihlášek Centrum celoživotního vzdělávání PdF UHK
Mgr. Lenka Česáková, tel.: 493 331 169
e-mail: lenka.cesakova@uhk.cz
Podmínky přijetí Ke studiu se mohou přihlásit ředitelé škol a školských zařízení, učitelé 1. stupně ZŠ, učitelé 2. stupně ZŠ, učitelé SOŠ a SOU, učitelé MŠ, učitelé gymnázií, vychovatelé školských zařízení, učitelé VOŠ.
Podmínkou je řádně vyplněná přihláška; ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (požadujeme alespoň maturitní vysvědčení); doklad o uhrazeném poplatku ve výši 500,- Kč spojený s podáním přihlášky; příp. též potvrzení o studiu. Potvrzení o studiu dokládají pouze studenti PdF UHK navazujícího magisterského studijního programu Pedagogika předškolního věku/Pedagogika předškolního věku se zaměřením na děti se speciálními potřebami, kteří mají nárok na snížený poplatek z důvodu uznání části předmětů.
Charakteristika programu Studium odpovídá § 5 vyhl. č. 317/2005 Sb. (Studium pro ředitele škol a školských zařízení).
Uplatnění absolventa Absolvent získává kvalifikační předpoklad pro výkon funkce ředitele školy nebo školského zařízení. Absolventi si prohloubí znalosti v oblasti managementu, práva, financování a organizace škol a školských zařízení a získají základní kompetence nutné pro řízení školského subjektu.
Způsob přijetí ke studiu Výběr uchazečů se uskuteční na základě pořadí došlých přihlášek.
Standardní délka studia 108 hodin
Harmonogram studia březen – červen 2024
Výuka probíhá v pátek odpoledne a v sobotu, obvykle 1x za 14 dnů. Závěrečné zkoušky proběhnou v červnu nebo srpnu (podle volby účastníka).
Studijní plán Studium pro ředitele škol a školských zařízení
Způsob ukončení studia Závěrečná zkouška s obhajobou závěrečné písemné práce.
Doklad o absolvování studia Osvědčení o absolvování programu celoživotního vzdělávání.
Č.j. rozhodnutí MŠMT o udělení akreditace k provádění programu MSMT-28417/2022-4-1014

Cena pro absolventy a studenty 2. ročníku PdF UHK navazujícího magisterského studijního programu Pedagogika předškolního věku/ Pedagogika předškolního věku se zaměřením na děti se speciálními potřebami: 7 700,- Kč.

Zpět na všechny kurzy