PdF Aktuálně 10. 1. 2023

Exkurze na Velvyslanectví ČR ve Vídni

Katedra německého jazyka a literatury (KNJL) uspořádala dne 25. 11. 2022 jednodenní exkurzi do Vídně, jejíž hlavní náplní byla návštěva Velvyslanectví České republiky. Pod vedením Mgr. et Mgr. Martiny Hoffmannové a Ing. Evy Šimkové, PhD. (obě z KNJL) se 42 studentů Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové nejprve vydalo na návštěvu velvyslanectví a poté následovala prohlídka města, kterou připravily studentky studijního programu Cizí jazyky pro cestovní ruch.

Na velvyslanectví jsme měli tu čest osobně se setkat s panem velvyslancem Dr. Jiřím Šitlerem, který ve svém poutavém vyprávění popsal svůj bohatý profesní život. Dále jsme se setkali s paní Ing. Markétou Zahradníčkovou z politicko-ekonomického oddělení, která během úvodní přednášky prezentovala činnost velvyslanectví a jeho úlohu v zahraničně-politických vztazích a s panem Mgr. Danielem Štechem z politicko-ekonomického oddělení, který pohovořil o historii budovy velvyslanectví.

Studenti mohli nahlédnout také do reprezentačních prostor a mimo jiné se  zúčastnili výstavy „Vídeň múzická“.

„Velice si vážím možnosti návštěvy velvyslanectví. Studenti měli jedinečnou příležitost osobně se setkat a pohovořit s významnými osobnostmi České republiky. Chtěla bych poděkovat panu velvyslanci a zaměstnancům velvyslanectví za velice vřelé přijetí a zajímavé přednášky a studentkám 3. ročníku za pomoc s organizací exkurze.“ dodala Martina Hoffmannová.