PdF Zaměstnanci 10. 12. 2021

Zemřel spisovatel a vysokoškolský pedagog Jan Dvořák

S hlubokou lítostí oznamujeme, že dne 8. prosince 2021 zemřel spisovatel, filmový teoretik a literární kritik, vysokoškolský pedagog, pan doc. PhDr. Jan Dvořák.

Jan Dvořák působil na Katedře českého jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové od roku 1992. Ve funkci vedoucího pracoviště se podílel na jeho rozvoji od roku 1994. Odborně se zaměřoval na filmovou a literární teorii a kritiku. V hodinách tvůrčího psaní úspěšně motivoval své studenty k vlastní tvorbě.

Jan Dvořák patřil mezi uznávané literární osobnosti. V jeho autorské tvorbě se projevovala láska ke královéhradeckému regionu. Významná je též jeho práce editorská, kterou realizoval při svém dlouhodobém působení v nakladatelství Kruh. Jako dramaturg spolupracoval s Divadlem Drak a s hradeckou pobočkou Českého rozhlasu. Významně tak přispíval ke kulturnímu rozvoji regionu.

S úctou a poděkováním vzdáváme čest jeho památce.

Typ Název Datum Velikost

Smuteční oznámení doc. PhDr. Jan Dvořák