PdF Zaměstnanci, Aktuálně 23. 12. 2019

Zemřel profesor Vladimír Wolf, historik a emeritní děkan Pedagogické fakulty UHK

Autor: Petra Kubařová

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v pondělí 23. prosince zemřel historik a vysokoškolský pedagog prof. PhDr. Vladimír Wolf.

V letech 1999 –2005 byl děkanem Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Zabýval se dějinami Podkrkonoší a Kladska a dějinami textilního průmyslu ve východních Čechách. Vladimír Wolf patřil mezi výjimečné osobnosti nejen našeho regionu. Byl laureátem mnoha ocenění. Například Kulturní ceny města Trutnova za rok 2011 za celoživotní práci v oblasti historie. V květnu 2018 získal pamětní medaili Královéhradeckého kraje za pedagogickou práci a vědeckou a popularizační činnost v oblasti archeologie a historie. V letošním roce obdržel cenu Świdnický Gryf pro Osobnost českopolského příhraničí.

Ztratili jsme jednu z nejvýznamnějších osobností pedagogické fakulty. Profesora Wolfa charakterizovalo jeho nadšení, pracovitost, nadhled a pochopení. Patřil mezi výjimečné pedagogy. Pane profesore, moc Vám za vše děkujeme!"
doc. PhDr. MgA. František Vaníček, Ph.D., děkan PdF UHK

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 3. ledna ve 13 hodin ve smuteční obřadní síni na trutnovském hřbitově.