PdF Věda a výzkum, Zaměstnanci 18. 12. 2019

Tomáš Petráček jmenován profesorem moderních hospodářských a sociálních dějin

Autor: Petra Kubařová

Pedagogická fakulta UHK se po letech znovu může pochlubit novým profesorem. Vedoucí katedry kulturních a náboženských studií Tomáš Petráček převzal v pražském Karolinu jmenovací dekret z rukou ministra školství Roberta Plagy ve středu 18. prosince 2019.

Profesorské řízení Tomáše Petráčka proběhlo na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Prof. PhDr. Tomáš Petráček, Ph.D., Th.D., se odborně zaměřuje na sociální a církevní dějiny, dějiny vztahu církve a společnosti, dějiny biblické vědy, myšlení Tomáše Akvinského, dějiny charitativní péče a sociální práce, dějiny hradecké diecéze, modernismus a antimodernismus. Na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové je vedoucím katedry kulturních a náboženských studií.