PdF Aktuálně 30. 11. 2022

Setkání děkana PdF s delegací partnerské taiwanské National Pingtung University

Dne 30. listopadu 2022 proběhla na Pedagogické fakultě UHK návštěva tchajwanské delegace z National Pingtung University (NPTU), která patří ke klíčovým a dlouhodobě velmi dobře spolupracujícím partnerským univerzitám. Součástí delegace byli: prezident NPTU prof. dr. Robert Y. S. Chen, děkan pro mezinárodní záležitosti prof. dr. Kelvin H.-C. Chen a děkanka pro studijní záležitosti prof. dr. Yen-Ching Ou Yang.

V průběhu krátké, ale intenzivní návštěvy proběhla jednání na úrovni univerzity, fakulty, kateder i referátu internacionalizace. Z vedení UHK a fakulty se s delegací setkala prorektorka pro zahraniční vztahy UHK Mgr. Leona Stašová, Ph.D. a děkan Pedagogické fakulty UHK doc. PhDr. MgA. František Vaníček, Ph.D. Důležitou součástí programu byla návštěva Obchodní akademie, Střední odborné školy a Jazykové školy v Hradci Králové. Díky otevřenosti a vstřícnosti školy měli hosté možnost nahlédnout i do výuky.

Cenná diskuse proběhla s vazbou na konkrétní aktivity v dosavadní spolupráci i s výhledem na zájem o prohlubování a rozšiřování spolupráce zejména například v rovině posílení mobilit, v oblasti odborných praktických stáží na vybraných fakultních školách Pedagogické fakulty UHK i s vazbou na doktorské studium. Posíleny a osvěženy byly dosavadní kontakty a osobní vazby; pozvání na setkání přijaly také koordinátorky internacionalizace z Katedry anglického jazyka a literatury a z Hudební katedry. Vzpomínalo se i na návštěvu zástupců PdF na NPTU v dřívějších letech. V rámci přípravných prací na návštěvu, v průběhu návštěvy i v návaznosti na navazující komunikaci jsou otevřeny dveře pro další prohlubování a rozšiřování spolupráce.