PdF Studenti, Zahraničí 21. 9. 2022

Přivítali jsme naše zahraniční studenty

Autor: Petra Nosková

Po dvouleté odmlce jsme se se zahraničními studenty znovu potkali osobně a bez omezení.

Na třicet zahraničních studentů a studentek, kteří u nás stráví jeden nebo dva semestry na studijním pobytu,  jsme v pátek 16. září 2022 přivítali na Pedagogické fakultě UHK.

Studující přijeli z různých zemí jak z Evropy (Dánsko, Francie, Itálie, Nizozemí, Německo, Španělsko), tak z daleké Asie (Korea, Japonsko, Tchaj-wan).

Během studia programů učitelství a lingvistiky u nás budou navštěvovat zejména pedagogicky zaměřené a didaktické předměty, předměty rozšiřující jazykové znalosti, umělecké předměty i předměty z oblasti kulturních studií.

Řada z nich je zapsána i na rozličné sportovní aktivity nabízené univerzitou, a také budou navštěvovat fakultní školy a prohlubovat své praktické pedagogické dovednosti.

Jsme rádi, že po dvouleté odmlce, jsme mohli studenty přivítat osobně, bez omezení. Věříme, že si svůj pobyt u nás užijí.