PdF Studenti, Tiskové zprávy, Aktuálně, Zaměstnanci 5. 10. 2023

Pokusné ověřování Systému podpory provázejících učitelů

Pedagogická fakulta ve spolupráci s dalšími dvěma fakultami připravujícími učitele na Univerzitě Hradec Králové (FF a PřF) se zapojila do tzv. pokusného ověřování Systému podpory provázejících učitelů (MŠMT). Jeho cílem je v období 2023-2025 realizovat, ověřit a vyhodnotit podporu provázejících učitelů, kteří vedou studenty učitelství na pedagogických praxích.

Tento nový systém přináší zásadní změny v oblasti realizace a reflexe pedagogických praxí a je velkou výzvou pro všechny zúčastněné. Vidíme v něm příležitost ke zvyšování kvality učitelské praxe a k budování učící se komunity tvořené vzdělavateli budoucích učitelů.

V rámci pilotního projektu bude pod garancí Pedagogické fakulty UHK probíhat od října 2023 vzdělávací kurz pro více než 120 přihlášených provázejících učitelů z mateřských, základních a středních škol. Na přípravě a realizaci kurzu se podílejí vyučující z Katedry pedagogiky a psychologie PdF, oboroví didaktici z PdF, FF a PřF, lektoři z organizace Učitel naživo a také lektoři z řad zkušených provázejících učitelů.

Těšíme se na společné učení a na další spolupráci, která povede k efektivní podpoře našich studentů a ke zkvalitnění jejich přípravy na budoucí učitelskou profesi.