PdF Konference a přednášky 1. 4. 2022

Pedagogické dny znovu propojily a oživily fakultu

Autor: Petra Kubařová

Letos jsme mohli znovu pořádat Pedagogické dny.

Po dvouleté přestávce byl program skutečně velkolepý. Každý den v týdnu od 21. - 25. března 2022 se všechny prostory fakulty naplnily účastníky přednášek, workshopů, seminářů a několika mezinárodních odborných konferencí.

Pedagogické dny představují rozmanitost práce jednotlivých pracovišť fakulty. Zároveň také propojují fakultu s kolegy z fakultních škol a zařízení. Nezapomínají ani na absolventy a jejich zkušenosti. Partnerem Pedagogických dnů 2022 byla společnost Czech Tourism.

Neobvyklou součástí letošního programu byla slavnostní promoce, při které by udělen čestný doktorát a Zlatá medaile Marku Ebenovi.

Na Slavnostním večeru Pedagogické fakulty UHK jsme předali výroční ceny fakulty.

Cenu Praemium Scientificum za přínos v oblasti vědy a výzkumu získal prof. PhDr. Blahoslav Kraus, CSc.

Ocenění za přínos v oblasti umění s názvem Praemium Artificiosum převzal doc. Mgr. Michal Chrobák.

Cenu Praemium Paedagogicum za přínos v oblasti pedagogiky získala doc. Mgr. et Mgr. Marie Hubálovská, Ph.D.

Cenu Praemium Cooperationis Internationalis za přínos v oblasti internacionalizace obdržel Mgr. et Mgr. Martin Skutil, Ph.D.

Následoval koncert sólistů hudební katedry za doprovodu Filharmonie Hradec Králové pod vedením Pavla Šnajdra.

Během Pedagogických dnů nechyběla představení studentských prací včetně jejich ocenění.

Během Pedagogických dnů byla příležitost zhlédnout výstavy, hudební vystoupení, prověřit své znalosti v kvízu, i ochutnat pravou francouzskou palačinku nebo poznat svou fyzickou kondici.

Nechyběly ani připomínky odkazu J. A. Komenského, jehož citáty byly vystaveny v prostorách fakulty. U příležitosti oslav 430. výročí narození Komenského se konala přednáška i veřejné čtení z jeho díla.

Více fotografií naleznete také v albu na facebooku.

Program Pedagogických dnů 2022

Děkujeme za podporu Pedagogických dnů 2022: