PdF Zahraničí 8. 10. 2021

Pedagogická fakulta přivítala v zimním semestru dvě desítky zahraničních studentů

Autor: Petra Nosková

Máme radost, že i přes nejistotu současné doby a nepředvídatelnost způsobu, jakým bude výuka probíhat, jsme mohli v zimním semestru akademického roku 2021/2022 přivítat na Pedagogické fakultě UHK téměř dvě desítky nových zahraničních studentů, kteří se rozhodli strávit jeden až dva semestry na studijním pobytu v rámci programu Erasmus+ či jiných výměnných programů v naší zemi. Studenti přijeli z Německa, Nizozemí, Portugalska, Španělska, Francie, Turecka, Koreje, Tchaj-wanu a Ruska.

Na pedagogické fakultě budou studovat předměty z pedagogiky, psychologie, kulturních studií, cizí jazyky, praktické předměty ze sportu, výtvarné tvorby i hudby. Někteří budou aktivně zapojeni do škol v rámci své odborné praxe. Dne 16. září proběhl zápis studentů a za pomoci českých studentů-asistentů byli zahraniční studenti seznámeni se službami, které UHK i město Hradec Králové nabízí. Těšíme se, že studenti budou vedle výuky mít také možnost se zapojit do aktivit, které naše fakulta v průběhu semestru bude pořádat.

Přejeme jim štěstí při studiu a hodně zážitků.