PdF Aktuálně, Přijímací zkoušky 11. 7. 2022

Nový doktorský studijní program Digitální technologie v primárním a preprimárním vzdělávání

Na Pedagogické fakultě UHK otevíráme nové čtyřleté doktorské studium Digitální technologie v primárním a preprimárním vzdělávání realizované v prezenční i kombinované formě studia.

Doktorské studium se zaměřuje na přípravu odborníků v oboru digitální technologie v primárním a preprimárním vzdělávání, vede studenty k samostatné tvůrčí práci ve vědě, výzkumu a vývoji s dobrými předpoklady obor dále rozvíjet.

Digitální technologie v primárním a preprimárním vzdělávání - prezenční forma

Digitální technologie v primárním a preprimárním vzdělávání - kombinovaná forma

Těžištěm studia je individuální vědecko-výzkumná práce studentů spojená se zpracováváním disertační práce. Badatelská činnost studentů je podpořena povinnými teoretickými a metodologicky orientovanými předměty. V souladu se zaměřením disertační práce student dále volí předměty ze specializačního bloku. Ve studijním programu se klade důraz na rozvoj vědecké komunikační kompetence v anglickém jazyce. Témata disertačních prací jsou vybírána tak, aby korespondovala s výzkumnými projekty řešenými na fakultě.

Studium umožní zvyšování úrovně vzdělanosti a dává možnost vědecky pracovat v oboru studentům, kteří ukončují své magisterské studium, i dřívějším absolventům, kteří se snaží obor v praxi rozvíjet. Studium je určeno pro absolventy magisterského studijního programu Učitelství pro 1. stupeň základní školy, Pedagogika předškolního věku se zaměřením na děti se speciálními vzdělávacími potřebami a Předškolní a mimoškolní pedagogika.

Absolventi doktorského studia budou působit zejména jako:

• vysokoškolští pedagogové na fakultách připravující učitele primárního a preprimárního vzdělávání;
  • tvůrci eLearningových kurzů, vzdělávacích materiálů a výukových programů;
  • pracovníci státní správy školství, centrálních metodických a kurikulárních úřadů a ústavů;
  • vědečtí pracovníci věnující se digitálním technologiím ve vzdělávání a v celoživotním učení.

Podrobnosti:

Termín podání přihlášek: 11. července – 12. srpna 2022