PdF Zaměstnanci 20. 12. 2021

Nová docentka Pedagogické fakulty UHK Marie Hubálovská

Rektor Univerzity Hradec Králové jmenoval k 15. prosinci 2021 Mgr. et Mgr. Marii Hubálovskou, Ph.D., docentkou pro obor Informační a komunikační technologie ve vzdělávání, a to na základě návrhu Vědecké rady Přírodovědecké fakulty Univerzity Hradec Králové.  Doc. Mgr. et Mgr. Marie Hubálovská, Ph.D., úspěšně obhájila svou habilitační práci Vliv adaptivního e-learningu na efektivitu učení žáků základní školy.

Docentka Hubálovská se dlouhodobě věnuje problematice e-learningu a problematice technického vzdělávání. V rámci řešených výzkumných témat je autorkou a spoluautorkou řady publikací, z nichž nejvýznamnější je studie „Assessment of the influence of adaptive E-learning on learning effectiveness of primary school pupils“.

Jako vedoucí Katedry technických předmětů Pedagogické fakulty UHK připravuje budoucí studenty v oboru technických předmětů.  Ve své pedagogické činnosti se soustředí na výuku didaktiky technických předmětů pro základní a střední školy. Podílí se i na výuce technické a pracovní výchovy pro studenty učitelství 1. stupně základní školy. Je spoluřešitelkou projektu Národního pedagogického institutu „Rozvoj technického myšlení“.

Doc. Mgr. et Mgr. Marie Hubálovská, Ph.D., působí na pedagogické fakultě od roku 2015. Vedoucí Katedry technických předmětů PdF UHK je od ledna 2021. V budoucnu by se ráda změřila na rozvoj katedry, rozvoj studijního programu a implementaci nových trendů do výuky technických předmětů.