PdF Aktuálně, Studenti 20. 1. 2020

Nominace na ceny Grafiky roku 2019 odtajněny

Grafika roku patří mezi nejvýznamnější a nejrozsáhlejší výstavní akce v zemi. 26. ročník celostátní soutěžní výstavy nabídne různorodé grafické práce a krásné autorské knihy renomovaných grafiků, studentů a výtvarníků s přesahem do různých oborů.

Součástí udělovaných ocenění výstavního projektu Grafiky roku 2019  je kategorie Cena za počítačovou grafiku (speciální ceny za grafické techniky), Cena Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

Členy poroty této kategorie tvoří prof. MgA. Petr Babák, Mgr. Tomáš Koudela, Ph.D., a doc. Mg.A. Pavel Mrkus.

Nominováni na cenu v této kategorii jsou Kryštof Brůha - Reonar de Inter Solaris, tisk pomocí robotického ramene technikou unikátně vyvinutou pro kolekci šesti tisků, velikost listu 1000 x 700 mm, a Marek Sibinský - ICON - ONE, počítačová grafika, velikost listu 1150 x 1720 mm.

Blahopřejeme nominovaným!

********

Slavnostní vyhlášení cen a vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 27. ledna 2020 v 18.00 hodin v Obecním domě v Praze. Výstava potrvá od 28. ledna do 22. února 2020 na stejném místě. Výstavu letošního laureáta prestižní Ceny Vladimíra Boudníka můžete navštívit v rámci expozice v Obecním domě na náměstí Republiky.

Do letošního ročníku bylo přihlášeno 419 prací, z toho bude vystaveno 213 děl a 19 autorských knih. Výstava nabídne různorodé grafické práce a krásné autorské knihy renomovaných grafiků, studentů a výtvarníků s přesahem do různých oborů. Grafika roku patří mezi nejvýznamnější a nejrozsáhlejší výstavní akce v zemi. Mezi vystavujícími najdete Patrika Hábla, Martina Velíška, Petra Nikla, Jakuba Špaňhela, Miloše Šejna, Martina Salajku, Jaromíra 99, Saki Matsumoto, Michala Bačáka, Šimona Brejchu a mnohé další.

Přehled nominovaných ve všech kategoriích je zveřejněn na webových stránkách www.grafikaroku.cz

Typ Název Datum Velikost

B1 2019 - zmnš