PdF Aktuálně 12. 10. 2021

Nejlepší fakultní učitelé PdF převzali ocenění za svou práci

Autor: Petra Kubařová

Pedagogická fakulta znovu vyzdvihla práci svých fakultních učitelů, kteří se podílejí na praxi nejen budoucích učitelů. Po druhé tak bylo uděleno pět výročních cen FAMOS.

„Ocenění je naším projevem úcty k náročné pedagogické práci,“ řekl na udílení děkan Pedagogické fakulty UHK František Vaníček a připomněl, že ocenění učitelé reprezentují skvělé partnery, kteří studenty fakulty soustavně připravují na vlastní výuku.

Ocenění od děkana fakulty Františka Vaníčka převzala učitelka 1. stupně Základní školy SNP v Hradci Králové Jana Eibová.

Další vyznamenanou byla Jana Kopřivová ze Základní školy v Předměřicích, která působí jako fakultní učitelka studentů hudební výchovy.

Za vedení pedagogických praxí studentů ruského jazyka a literatury byla vyznamenána Hana Kudelková ze Střední školy služeb, obchodu a gastronomie v Hradci Králové.

Ocenění FAMOS 2020 získala také fakultní učitelka výtvarné výchovy Ivana Pleskačová z Masarykovy základní školy v Plotištích.

Mezi oceněnými byl také fakultní učitel studentů tělesné výchovy Petr Slezák, který působí na Gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové.

Slavnostní udílení cen FAMOS 2020 se uskutečnilo ve Studiu Divadla Drak ve středu 6. října 2021.

Nová podoba ceny FAMOS složená ze dvou tvarovaných hranolů vystupujících ze společného základu ve tvaru hvězdy symbolizuje spojenou péči a spolupráci fakulty s fakultními učiteli na přípravě budoucích pedagogů. Autorem návrhu i samotné realizace je Petr Voňka, absolvent grafické tvorby na Katedře výtvarné výchovy a textilní tvorby PdF UHK.

Cenu FAMOS 2020 obdrželi:

• Jana Eibová
  • Jana Kopřivová