PdF Aktuálně, Zahraničí 27. 2. 2023

Návštěva amerického sboru z University of Findlay v Hradci Králové

Datum konání: 27. 2. 2023–3. 3. 2023

V neděli 26.února přijela do Hradce Králové početná pěvecká výprava z University of Findlay, z USA, vedená profesorem SeaHwa Jungem, DMA. Prof. Jung je již podruhé  na Univerzitě Hradec Králové, Hudební katedře Pedagogické fakulty, v rámci programu Mezinárodní kreditová mobilita. Tentokrát s sebou přivezl početné hudební těleso, pěvecký sbor z domovské univerzity v Ohiu, který ve spolupráci s komorním orchestrem UHK pod vedením dirigenta Jaromíra Křováčka a smíšeným sborem UHK vedeným sbormistrem Jiřím Skopalem, ml. bude mít několik koncertních vystoupení. Ta proběhnou na Univerzitě Hradec Králové, a v Novém Městě nad Metují.  Součástí programu je také setkání se studenty, prohlídka města, návštěva hospitálu Kuks, a exkurze do továrny společnosti Petrof. Návštěva amerického sboru v Hradci Králové přispívá k prohloubení vzájemné spolupráce mezi oběma univerzitami.