PdF Přijímací zkoušky 1. 3. 2022

Nabídka double degree programů na Pedagogické fakultě UHK

Autor: Petra Kubařová

Chcete mít dva vysokoškolské diplomy? Jeden z Pedagogické fakulty v Hradci Králové a druhý z prestižní slovenské univerzity? Jde to a není to ani tak složité.

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové nově nabízí jedinečnou příležitost vystudovat současně také na slovenské Katolické univerzitě v Ružomberku. V tzv. double degree programech nabízí studium třech bakalářských programů:

Podstata double degree spočívá v tom, že po úspěšném absolvování programu student získá diplomy dva (od domácí i partnerské univerzity). Je to umožněno tím, že jsou studijní programy na obou univerzitách obsahově ekvivalentní a část studia je realizovaná na partnerské univerzitě.  Získáním double degree si absolvent, mimo jiné, významně zlepší postavení na evropském i českém trhu práce, nejen proto, že Katolická univerzita v Ružomberku patří mezi uznávané vysoké školy na Slovensku. Přihlášky ke studiu je nyní ještě možné podávat do 31. března 2022.

Videoprezentace pro uchazeče o studium programů Hra na nástroj se zaměřením na vzdělávání a Sólový zpěv se zaměřením na vzdělávání:

Další double degree programy připravuje Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové ještě se slovenskou Univerzitou Konstantina Filozofa v Nitře.

Příprava double degree programů je součástí realizace projektu OP VVV Internacionalizace vzdělávání na UHK reg. Číslo CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_056/0013280.