PdF Zaměstnanci, Věda a výzkum 3. 12. 2019

Monografie o metodické škole profesorky Jenčkové

Autor: Petra Kubařová

Vyšla nová odborná biografie o profesním profilu a hudebně pedagogickém díle profesorky Evy Jenčkové.

Publikace obsahuje charakteristiku klíčových didaktických principů a inovačních výsledků profesorky Jenčkové, které postupně profilovaly její osobitou hudebně pedagogickou koncepci v souladu se vzdělávacími trendy současné hudební pedagogiky. Její progresivní a efektivní metody emocionálně prožitkového vyučování mají nebývalý ohlas u pedagogické veřejnosti a úspěšně se odrážejí v hudebně výchovné praxi všech vysokoškolských stupňů vzdělávání.

Prof. PhDr. Eva Jenčková, CSc. je uznávanou pedagožkou a hudební teoretičkou. Na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové působí od 60. let. Výrazně rozvinula metodiku výuky hudební výuky. Vedle vědeckých statí a monografií je autorkou i velkého množství metodických materiálů, pořádá i metodicky zaměřené kurzy a semináře. Je členkou vědeckých rad na několika univerzitách, garantuje doktorský studijní program Hudební teorie a pedagogika na hudební katedře Pedagogické fakulty.

Motl Milan: EVA JENČKOVÁ a její podíl na profilaci české hudební pedagogiky
Obsáhlá biografie komplexně představuje profesní profil hudební pedagožky prof. PhDr. Evy Jenčkové, CSc. její inovaci didaktiky hudební výchovy pro všechny stupně vzdělávání, obohacení hudebního repertoáru včetně metodického zpracování, preferování současné hudby pro děti a zejména realizaci zážitkového vyučování učitelů hudební výchovy v kreativních hudebních dílnách DVPP.