PdF Zaměstnanci, Zahraničí 5. 4. 2022

Mezinárodní setkání členů Comenius Association na Pedagogické fakultě UHK

Autor: Petra Kubařová

Pedagogická fakulta UHK hostila kolegy z evropské sítě vzdělavatelů učitelů Comenius Association.

Setkání se uskutečnilo ve stejném týdnu jako Pedagogické dny, od 21. do 25. března 2022. Jednání se účastnily tři desítky zástupců institucí vzdělávajících učitele z deseti evropských zemí.

Pod koordinací Referátu internacionalizace Pedagogické fakulty se naši zahraniční hosté mezi pracovními jednáními blíže seznámili s Pedagogickou fakultou, univerzitou i regionem.

Pod taktovkou proděkanky PdF pro internacionalizaci Daniely Vrabcové byli seznámeni s aktuálními otázkami v českém školství.

Součástí programu byla i možnost návštěvy královéhradecké Základní školy Hučák, kde se skupiny ujal ředitel školy Jan Sýkora. Zástupci Comenius Association tak měli možnost v terénu školní praxe diskutovat o aktuálním dění ve škole s inovativními prvky.

Pedagogická fakulta UHK je členem Comenius Association od roku 2011. V rámci členství probíhají pravidelná setkání partnerských vysokých škol, jsou realizovány mobility studentů a akademických pracovníků, stáže a společné projekty v oblasti podpory internacionalizace evropského vzdělávání.