PdF Tiskové zprávy, Zaměstnanci 15. 12. 2022

Malířka Anna Artemenko na Katedře výtvarné kultury a textilní tvorby

V zimním semestru akad. roku 2022/2023 hostila Katedra výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty UHK lektorku a malířku Annu Artemenko z Katedry designu na Kyjevské národní univerzitě stavebnictví a architektury (Ukrajina)

V současné době Anna Artemenko pobývá v České republice se statutem dočasné ochrany; její pobyt na Pedagogické fakultě UHK byl finančně podpořen v rámci projektu Mezinárodní kreditové mobility.

Anna Artemenko se zapojila do výuky na Katedře výtvarné kultury a textilní tvorby Pedagogické fakulty UHK. Nabídla své dovednosti a znalosti českým i zahraničním studentům v předmětech Večerní kresba, Technologie malby a v Kurzu kresby a malby. V průběhu pobytu pořádala také několik výstav svých prací.

Částečně se Anna Artemenko zapojila i do výuky na Katedře ruského jazyka a literatury. Studující programů Ruský jazyk se zaměřením na vzdělávání a Ruský jazyk pro cestovní ruch ocenili výjimečnou příležitost vést rozhovor s malířkou, která jim představila ikonopisectví nejen v historické perspektivě, ale také jako živou oblast současného umění.

Pobyt stážistky je hodnocen všemi zainteresovanými jako přínosný a obohacující a věříme v nalezení dalších možných forem spolupráce.