PdF Aktuálně 18. 7. 2023

Letní škola českého jazyka a české kultury Pedagogické fakulty byla zahájena!

Datum konání: 17. 7. 2023–15. 8. 2023, Autor: Petra Nosková

V pondělí 17.července jsme přivítali účastníky Letní školy na Pedagogické fakultě.

Zahájili jsme letní školu: "Art, Czech Language and Culture" , která potrvá do 15.srpna a účastní se jí téměř 2 desítky studentů z Tchaj-wanu. Součástí programu bude výuka českého jazyka, seznámení se s českou hudbou, praktické kurzy z oblasti výtvarného umění. Účastníci budou mít možnost poznat krásy našeho města a země v rámci komentovaných prohlídek a výletů, ochutnat typickou českou kuchyni a v doprovodu českých studentů proniknout do české kultury i zvyků. Jsme moc rádi, že po několikaleté pauze, kdy mohly kurzy probíhat jen virtuálně, mohli účastníci fyzicky přijet a mohou tak nejen studovat tváří tvář, ale také intenzívně vnímat české prostředí, "osahat" si zvyky, i prakticky vyzkoušet nabyté znalosti.