PdF Studenti, Tiskové zprávy, Aktuálně 14. 2. 2023

COIL projekt s univerzitou z Chile

Katedra anglického jazyka a literatury se během listopadu a prosince 2022 účastnila Collaborative Online International Learning (COIL) projektu s univerzitou University of Desarrollo ze Santiaga, Chile.

Celkem 34 studentů předmětu Didaktická propedeutika anglického jazyka, vedeného PhDr. Štěpánkou Rubešovou, Ph.D., mělo možnost spolupracovat s 24 chilskými studenty na tvorbě výukových materiálů pro rozvoj critical thinking v hodinách anglického jazyka na základních školách.

Přestože projekt byl pro studenty z různých časových pásem velkou výzvou, kdy se spolupráce ve virtuálním prostředí protáhla často do pozdních nočních hodin, zhostili se jeho plnění velmi zodpovědně.

Všem studentům patří velký obdiv a poděkování za jejich profesionální přístup a výsledky, které v podobě nově vytvořených výukových materiálů a video závěrů v česko-chilských týmech vypracovali.