PdF Věda a výzkum, Studenti, Absolventi 13. 11. 2019

La musique als Lehrerin of life

Datum konání: 13. 11. 2019 17:00

Přijďte na přednášku s navazujícím workshopem o vztahu mezi hudbou a výukou cizích jazyků.

Poukážeme na vztah hudby a cizích jazyků s možnými přesahy do praxe, případně na pedagogicko-psychologický potenciál hudby v cizojazyčné výuce. Přednáška vychází z paralel hudby a cizích jazyků tzn. zazní poznámky o neurologických paralelách, dále se budeme pohybovat v oblasti psychologické, tj. vnímání a paměť a v neposlední řadě bude též zmíněna paralela mezi percepcí a produkcí hudby a cizích jazyků. V rámci přednášky budou představeny dosavadní výsledky celosvětového výzkumu v této problematice a zároveň představíme výsledky vědeckovýzkumného týmu Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové.

V rámci workshopu si budou zájemci moci vyzkoušet jazykové paměťové testy (odhadnout o jaký cizí jazyk se jedná na základě předchozí zkušenosti, poznat písemnou podobu daného cizího jazyka, ne/libozvučnost jednotlivých cizích jazyků apod.) Hlavním cílem workshopu je seznámit obecenstvo s jazykovou rozmanitostí v rámci světa a poukázat na fakt, jak je důležité se v současném multikulturním světě učit cizí jazyky.

13. listopad 2019, 17,00 -18,30, Budova J, místnost J13 (přednáška) a místnost J10 (workshop)

Akce je otevřená široké veřejnosti, ale také lingvistům, hudebníkům, pedagogům, psychologům, studentům cizích jazyků a učitelům cizích jazyků z praxe.